Dovolte nám malý výlet do minulosti. Myšlenka portálu věnovanému čistě puerhu vznikla již někdy v roce 2006. V této době rozumné informace o puerhu v našich krajích prakticky neexistovaly. Mělo se jednat o informační portál, který by díky partě nadšenců, kteří však brali puerh velmi vážně a profesionálně, přinesl základní informace, zápisky z degustací apod. Nejzajímavější období a růst zažily stránky kolem roku 2009 avšak paradoxně to byla také jejich labutí píseň.

Bílý jeřáb, resp. její majitel Milan Dřímal, který byl zároveň majitelem a supervizorem Puerh.cz, vycestoval se svým slovenským kolegou Peterem Staníkem do Yunnanu a výsledkem byly první gushu puerhy, lisované v privátní produkci Bílý jeřáb. Ty působily na českém trhu jako zjevení. Protože tehdejší víceméně uniformní nabídka trhu byla prakticky neporovnatelná s touto kolekcí, puerh.cz se ocitl pod tlakem panikařících obchodníků s čajem a byl obviňován z nekorektnosti a zaujatosti.

Ikdyž ochutnat, porovnat tyto dva světy a udělat si vlastní úsudek mohl každý, určitý „střet zájmů“ byl nepopiratelný a vyhrocené přestřelky v internetových fórech rozhodně čajové kultuře ani lidské kultivovanosti příliš nepřispívaly. Jako nejjednodušší řešení se jevilo prosté ukončení práce. Od té doby uplynula relativně dlouhá doba, ale původní tvůrci ve většině případů na čaj nezanevřeli, ba naopak. Více znalostí, větší zápal a noví lidé nadšení tímto králem mezi čaji způsobily nevyhnutelné – obnovení Puerh.cz.

Nijak neskrýváme vazbu Puerh.cz na čajovnu Bílý jeřáb. Naopak to, že mnoho milovníků puerhu se objevuje právě zde, považujeme za logické a hlavně díky nim bylo možné tyto stránky znovu obnovit. Na stránkách puerh.cz tak naleznete i čaje, které budete moci koupit v čajovně Bílý jeřáb.

Navíc dnes můžeme poskytnout různé služby začínajícím i pokročilejším sběratelům. Více o naší práci v sekci investice do puerhu.

Děkujeme všem, kteří přispěli k rozhodnutí tento portál oživit, nebo se na chodu Puerh.cz přímo podílejí a přejeme vám mnoho krásných chvil s čajem.

Váš Puerh.cz tým